مرداد, 1397 بدون نظر سایتهای مشکل دار

مجرم اینترنتی نباشیم

مجرم اینترنتی نباشیم آیا این اتفاق برای شما افتاده که در یک گفتگو صحبت از مشکلات جامعه و فرهنگ دیگران انتقاد کنیم و درست چند دقیقه بعد زباله خود را در سطح خیابان بیاندازیم ؟؟ قطعا شما هم با این موضوع مواجه شدید که در اصطلاح به گذار از مدرنیته به پست مدرنیته از آن یاد میشود. یعنی ما به عنوان تک تک اعضای یک جامعه هدف هستیم که باید از خودمان شروع کنیم و به جای اعتراض به فرهنگ جامعه و افراد دیگر اول فرهنگ خود را بالا ببریم .

مجرم اینترنتی نباشیم
مجرم اینترنتی نباشیم

اما قصد ما از نگارش این مطلب به دلیل این موضوع است که شکایات زیادی به دست ما رسیده از سایت های مختلف که در حال بررسی هستیم و از چند سایت هم استعلام گرفتیم که در صورتی که لازم میدانند مدارک مورد نیاز را در اختیار ما قرار دهند، حقیقت این است که در فضایی هم که ما در حال کار کردن هستیم نیاز به یک فرهنگ خاص داریم . هر گروه یا جامعه ای نیاز به این موضوع دارد. تعدادی از شکایاتی که بدست ما رسید در وهله اول خود کاربر مقصر بوده است ، ما اینجا قصد تخریب بیدلیل سایتهای را نداریم و واقعا دنبال معرفی سایتهای کلاه بردار هستیم ولی لازم هست همه دوستان مواردی را به عنوان حداقل قوانین یک سایت شرطبندی که استاندارد جهانی است رعایت کنند. عمده این موارد به شرح زیر میباشند:
1- دو یا چند حساب کاربری در یک سایت ایجاد نکنیم، این سایتها بدلیل مدیریت ریسکی که بر روی بونسها و جوایز انجام میدهند نیاز هست که مطمئن باشند هر کاربر یکبار از این موارد استفاده میکند، از جهت دیگر استفاده از دو یا چند کاربری دست کاربر در ثبت فرمولی را باز نگه میدارد.
2- از ثبت فرمولی و استفاده از نرم افزار برای بستن همه حالتهای یک شرط پرهیز کنیم . در واقع اسم شرط بندی کاملا مشخص هست که از یک فرآیند غیر قطعی قرار است ما رویداد محتمل را با تحلیل خود انتخاب کنیم و هم از هیجان آن استفاده کنیم هم در صورت برد به مبلغی برسیم . اکثر ضرایبی که سایتها ارائه میدهند بصورتی هست که کاربر اگر همه حالتها را انتخاب کند در مجموع یا بازنده میشود یا به سود کمی میرسد ولی بازهم امکان پیدا کردن شرطهای پوششی وجود دارد، بخواهیم یا نخواهیم استفاده از این موضوع در تمامی سایتهای شرطبندی ممنوع میباشد، پس بهتر است به قوانین سایتها احترام بذاریم.
3- ضرایب بازیها معمولا ضرایب جهانی است و کاملا مشخص هست یک ضریب چه بازه ای خواهد داشت مثلا اگر ضریب یک بازی 1.5 باشد و ضریب در سایت 4 درج شده باشد بطور کامل مشهود است ضریب اشتباه میباشد. شرکت در ضرایب اشتباه به سایت امکان لغو فرم کاربر را میدهد و اگر سایت مربوطه با بررسی متوجه شود که کاربر تنها هدفش استفاده از این موضوع بوده و در قوانین هم ذکر کرده باشد میتواند حساب کاربر را مسدود کند، البته این موضوع در خیلی موارد مورد سو استفاده سایتهای ایرانی قرار میگیرد و ما بیشتر در مورد سایتهای خارجی صحبت میکنیم که تیم فنی حرفه ای دارند که تمامی این موارد را بررسی میکنند. پس با گفتن این جمله که این مسئولیت سایت هست ضریب صحیح قرار دهد نمیتوانیم از این موضوع فرار کنیم چون معمولا اگر سایت درست و حسابی باشد در قوانین ذکر شده است همانطور که در چند پست بالاتر قانون سایت نت بت را قرار دادیم و این قانون بصورت تیپ در همه سایتها استفاده میشود.
4- باگهای سایت را به سایت اعلام کنیم . استفاده از نقطه ضعفهای یک شخص یا یک سایت زرنگی محسوب نمیشود و اگر ما واقعا حرفه ای بخواهیم عمل کنیم باید این موارد را اطلاع بدیم چون سو استفاده از این موارد هم به سایت اجازه مسدود کردن حساب مارو میدهد.
ما به دنبال شکار سایتهای کلاه برداری هستیم که واقعا در حال کلاه برداری هستند وقتی کاربری هیچ یک از موارد بالا را انجام نداده و صرفا به دلیل اینکه مبلغ بالایی برنده شده حسابش مسدود شده یا پولش پرداخت نمیشود با یک کلاه برداری مواجه هستیم، متاسفانه بعضی کاربران و دوستان با انجام برخی موارد بالا اجازه نمیدهند که واقعا مشخص شود کدام وبسایت در حال فعالیت منصفانه است و کدام وبسایت در حال کلاه برداری است.
حرف آخر اینکه ما بت زدن را بدلیل علاقه و هیجان انتخاب کردیم و مجرم اینترنتی نیستیم که از ضعف سایتها استفاده کنیم یا خودمان بدنبال کلاه برداری باشیم ما قصد داریم در قبال فعالیت منصفانه ما پول ما پرداخت شود .

ما اینجا همه شکایتها را دقیق بررسی میکنیم و اگر مسجل شود کاربر در قبال فعالیت سالم خود مسدود شده به شدت این موضوع را جار میزنیم و به همه اعلام میکنیم و قصد تخریب بی مورد هیچ سایتی را نداریم . از ابتده هم گفتیم بهترین سایتها سایتهای خارجی هستند، ولی چون کاربران در کار با سایتهای ایرانی راحتتر هستند باید این فضای آلوده پالایش بشه و تنها سایتهایی که در حال کارکردن سالم هستند باقی بمانند . پس به کمک همه دوستان نیاز داریم . حتما سعی کنید همه دوستان خود را عضو کانال کنید تا بزرگترین و قوی ترین و تاثیر گذار ترین مرجع در رسیدگی به شکایات باشیم . در شرایطی که سایتهای ایرانی لایسنس ندارند و به مرجعی پاسخگو نیستند ما باید این مرجع را خودمان ایجاد کنیم .

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *